Vítáme Vás, rádi bychom Vás na tomto místě seznámili s několika skutečnostmi týkajících se nás a naší činnosti. Historie našich členů, věnujících se Ásatrú, sahá až dvě desetiletí zpět. Během této doby jsme posbírali dostatek zkušeností, abychom dospěli k jasné představě o naší společné identitě, pod kterou jsme se rozhodli spojit, budovat ji, a nabídnout také Vám.

Naše skupina se nazývá Etnické Ásatrú a naším základním cílem je rozvoj tradiční víry původních obyvatel evropského kontinentu v germánské bohy, známé jako Ásatrú. Prozatím nemáme ambice být oficiálně registrovaným spolkem. Jako hlavní znak jsme si zvolili charakteristické zlaté Thórovo kladivo na červeném poli se dvěma bílými runami - Ansuz a Teiwaz - po obou jeho stranách, jež symbolizují samotný název naší víry – Ása-Trú, tedy víru v Ásy.

Logo Etnické Ásatrú Česká republika & Slovensko

Dále používáme i zjednodušený znak, bílý piktogram na červeném poli, který je složený ze dvou výše uvedených run dohromady. Zvolené barvy v našem podání představují:

zlatázlato – nás pojí s bohy,
červenákrev – nás pojí s předky,
bíláodhodlání – nás pojí s hrdiny.

Náš výše uvedený základní cíl - rozvoj tradiční víry původních obyvatel evropského kontinentu v germánské bohy – Ásatrú, chceme realizovat způsoby obvyklými pro komunitní spolupráci. A k ním náleží v prvé řadě snaha o vytváření pevné komunity, která nám poskytne důvěrný prostor pro naši činnost. Na tomto místě je vhodné uvést, že neprovozujeme virtuální členství bez osobního kontaktu.

Naši činnost zakládáme na realizaci a vzájemné podpoře v aktivitách souvisejících s propagací a provozováním naší víry, ať edukativním nebo praktickým způsobem. To chceme zúročit na našich společných setkáních. Vzhledem k dlouhé historii našich členů věnujících se Ásatrú mezi sebou také sdílíme rozsáhlé zkušenosti a vědomosti. Budeme se tedy snažit společnosti nabízet důstojný obraz o víře našich předků, a v našem konání k tomu volíme následující přístup:

autenticitatradicionalismusrealismus.